NakrętkoManiacy | O akcji
2
page-template-default,page,page-id-2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

O akcji

NakrętkoManiacy – Nakręć się i pomagaj!

Zakrętki to przedmioty codziennego użytku które mają dla nas małe znaczenie. Można je jednak wykorzystać w dobrym celu. Zbierając je pomagamy nie tylko potrzebującym, ale również środowisku – zebrana zakrętka nie trafia na wysypiska, gdzie proces rozkładu przebiega latami.
Zbieramy plastikowe nakrętki po płynach, napojach, sokach i chemii gospodarczej.
Aby pomóc trzeba pamiętać, że każda zakrętka ma znaczenie.

Warto pomagać potrzebującym a przy okazji zadbać o przyszłość swoją i swoich bliskich!

NakrętkoManiacy to akcja zorganizowana przez Pomagam Bo Chcę

Jak to działa?

Akcję NakrętkoManiacy podzieliliśmy na KrętkoFazy – etapy składające się z 3 poziomów. Każdy level ma określoną wagę nakrętek do której dążymy i przekazujemy na dany cel. Level może mieć od 5 ton do 25 ton nakrętek.
Po osiągnięciu 3 leveli, rozpoczynamy kolejną Krętkofazę z nowymi potrzebującymi.
NakrętkoManiacy – czyli Wy, przez cały czas trwania Krętkofazy możecie nadsyłać nam propozycje osób potrzebujących na które zebrane środki finansowe z levelu 3 zostaną przeznaczone. Wszystkie nadesłane sugestie zostaną zamieszczone na naszej stronie, gdzie zarejestrowani NakrętkoManiacy będą mogli oddać swój głos i dokonać wyboru.
To wspólna akcja która pozwala realizować nie tylko cele wybrane przez Pomagam Bo Chcę, ale także te wybrane przez Was NakrętkoManiaków.

Komu pomagamy?

Level 1 – dla Nataszki Liedtke

Natasza Liedtke urodziła się z Zespłem Wad Wrodzonych Uwarunkowanych Genetycznie. Do tej pory trwają badania mające na celu postawienie dokładnej diagnozy. Schorzenia dziewczynki utrudniają jej codzienne funkcjonowanie, nie umie chodzić ani chodzić o własnych siłach. Nie jest w stanie jeść samodzielnie, a karmiona jest przy pomocy specjalnej przezskórnej sondy. Dodatkowo cierpi na padaczkę oraz pogłębiajacą się wadę wzroku. Potrzebuje kompleksowej rehabilitacji, niezbędne są zajęcia z integracji sensorycznej, logopedii i ćwiczenia na basenie. U Nataszki stwierdzono głębokie upośledzenie umysłowe – do tej pory nie zaczęła mówić i nie jest w stanie sygnalizować rodzicom swoich uczuć i potrzeb. Bliskość ukochanych osób sprawia jej ogromną radość. Lista jej potrzeb jest bardzo długa, a wasza pomoc da jej możliwość na lepsze życie.

Do zebrania: 20 ton

Nagrody dla NakrętkoManiaków którzy przekazali najwięcej nakrętek
1-wsze miejsce – 100 GBP
2-gie miejsce – 50 GBP
3-cie miejsce – 20 GBP

W wyniku losowania rozdamy 10 kubków NakrętkoManiaka.
Nagrody ufundowane przez GL Parcels.

Level 2 – dla Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro

Podopiecznymi placówek Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO w Tarnowie są dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, niepełną sprawnością intelektualną, zespołem Downa, wadami słuchu, zaburzeniami sensorycznymi, dziecięcym porażeniem mózgowym. Dzieci korzystają z zajęć realizowanych przez cztery specjalistyczne placówki, utworzone i prowadzone przez Stowarzyszenie. Są to: Przedszkole „Mały Książę”, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Zespołem Wczesnego Wspomagania Rozwoju, Gabinet Integracji Sensorycznej, Aktywna Świetlica Terapeutyczna. Dzieci, uczęszczające na zajęcia, zamieszkują teren Tarnowa, powiatu tarnowskiego, mieleckiego, dąbrowskiego, dębickiego, bocheńskiego i brzeskiego.

Level 3 – projekt zaproponowany przez NakrętkoManiaków i wybrany w wyniku głosowania

O tym na co zostaną przeznaczone uzyskane środki finansowe zadecydują zarejestrowani NakrętkoManiacy spośród nadesłanych nam propozycji.
My też chcemy angażować się w Wasze projekty i pomagać realizować Wasze cele.
Swoje propozycje nadsyłajcie na zgloszenia@nakretkomaniacy.eu do końca trwania levelu 1 dla Nataszki.
W ciągu 14 dni od rozpoczęcia levelu 2 dla Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro na stronie www.nakretkomaniacy.eu pojawi się ankieta do głosowania z Waszymi propozycjami.
Każdy zarejestrowany NakrętkoManiak będzie mógł oddać 1 głos do końca trwania levelu 2. Projekt na który głosowała większość NakrętkoManiaków będzie realizowany w levelu 3 danej KrętkoFazy.